Viber(066)432-0373 (098)414-2956
Ваш кошик порожній.
Валюта:
English  Русский  УкраЇнський 

Каталог

Блог / Новини

наші партнери

Шановні покупці!

Приймання замовлень можливо по вайберу 066-4320373

Приємних покупок!

Фелтинг

Валяння вовни (Фелтінг, фільцювання, фільц, набивання) - це особлива техніка рукоділля,в процесі якої з шерсті для валяння створюється малюнок на тканині або повсті, об'ємні іграшки, панно, декоративні елементи, предмети одягу чи аксесуари. Тільки натуральна вовна має здатність звалюватися або ласуватись (утворювати повсть).

 

Історія валяння

Історія фелтингу сягає корінням у давні часи, коли люди почали валяти зі знайденої вовни диких тварин. І тільки потім вони навчилися прясти, в'язати та виготовляти тканини. Перші валяні вироби з'явилися на Землі близько 8000 років тому, як стверджують археологи. Звичайно, найбільше цей вид рукоділля був поширений серед кочових племен, які вирощували овець, шерсть яких використовують у цьому виді рукоділля.

У XVI столітті з'явилися перші майстерні з виготовлення повсті. 

У XIX столітті винайшли валяльні преси та валяльні машини. Валка відбувалася за допомогою стискання та прокочування вовни або при механічному впливі спеціальних голок, які сплутували вовняні волокна.

 

Наразі можливості фелтингу суттєво розширилися: сучасні майстрині працюють у техніці сухого (ущільнення вовни за допомогою спеціальних голок) та мокрого (звалювання за допомогою мильного розчину) валяння. Вони сміливо втілюють свої творчі фантазії, створюючи неповторні прикраси, декоративні елементи, одяг, аксесуари, предмети інтер'єру, панно і навіть іграшки. Для домашнього валяння навіть створені спеціальні голкопробивні машини.

Види валяння

Розрізняють два види валяння вовнисухе и мокре.

При сухому валянні вовна багаторазово протикається спеціальною Голки для валяння до стану звалювання. Під час цього процесу волокна вовни рвуться та зчіплюються між собою, утворюючи щільний та однорідний матеріал.

Мокре валяння здійснюється за допомогою мильного розчину(Оливкове мило). Розчин розподіляється по шерсті і з допомогою тертя створюється однорідне полотно. Сухе валяння застосовується до створення об'ємних виробів — іграшок,біжутерії, фігурок, авторських ляльок. Мокра валяння підходить для виготовлення панно, одягу, полотен, одним словом, плоских виробів

Матеріали для валяння

Для сухого та мокрого валяння застосовуються різні витратні матеріали. Для сухого валяння необхідні спеціальні Голки для валяння із засічками. При встромленні такої голки в шерсть, шматочки волокон зачіпаються за засічки і сплутуються один з одним, а також потрібні різні допоміжні пристрої (Тримач для голки, Багатогольники, Мат для валяння, Щітка для валяння і т. д.)  Для мокрого валяння існують спеціальні розчини, але більшість майстрів обходяться звичайним або рідким милом (найкраще Оливкове мило). Допоміжними матеріалами є: Повітряно-бульбашкова плівка,  поролонова подкладка, сітка, водорозчинне приладдя і т.д.

Для валяння використовується будь-яка натуральна вовна ( Вовна тонка, Вовна напівтонка тощо). Найчастіше овечі, різних видів та верблюжжя. Також підходить вовна та інших тварин.

Витратні матеріали - шерсть мериноса( Австралійський меринос для валяння), так звана гребенна стрічка. Це основний вид вовни, що використовується для валяння.  Вовна мериноса відрізняється за товщиною та м'якістю.

Для виготовлення виробів з вовни може також застосовуватися Новозеландська кардочесана вовна, Сливер для валяння (розчесана овеча вовна, без остевих волосків. Використовується як основа для валяння, з наступним накладенням вовни інших кольорів), синтепон, вата, інша шерсть для набивання. Для декорування виробів майстра використовується шовк, органзу, різні декоративні Ніті Сарі и Волокна для декору.

При сухому валянні іграшок можуть знадобитися різні матеріали для виготовлення іграшок: очі, носики.

Голки для валяння виготовляються із загартованої сталі. Тому вони мають достатню пружність і не гнуться під час роботи. При втиканні голки в шерсть, насічки в нижній її частині зачіплюють волокна і проштовхують їх у нижні шари, за допомогою чого відбувається сплутування. Таким чином, досягається ефект валяння.

Також існує метод валяння спочатку пов'язаних виробів. Для в'язання, як правило, вибирається 100% Мериносова вовна, не сильно скручена. Спочатку процесу в'яжеться виріб і потім для того, щоб виріб звалявся, його стирають у пральній машині один або два, рідше три цикли. Для збереження форми в'язаного виробу доцільно фіксувати його на формі до прання.

Останнім часом набув поширення нанофелтинг (англ. nunofelting). Нанофелтинг —це один з різновидів мокрого валяння вовни на  шовку. Таким чином виходить новий вид тканини, який згодом використовується для виготовлення одягу, шарфів та інших декоративних прикрас.

 

Про властивості вовни

 Про корисні властивості овечої шкіри та вовни було відомо дуже давно, але дати їм наукове обґрунтування вдалося лише останніми роками. Виявилося, що в руні міститься ланолін, речовина, яка нині входить до складу багатьох кремів та мазей. Воно не тільки живить і пом'якшує шкіру, але має також протизапальну, протинабрякову, протиалергічну дію, сприяє всмоктуванню шкірою лікарських речовин. І, швидше за все, мало хто знає, що ланолін отримують з промивних вод овечої вовни.

 Доведено, що натуральна шерсть має знеболювальні, протизапальні та загальнозміцнюючі властивості. Причому найбільший ефект має нефарбована – сувора шерсть! І чим товстіша і грубіша пряжа, тим більший запас енергії вона в собі несе.

 Шерсть і пух дійсно є найбільш універсальним природним матеріалом, що отримало підтвердження в наші дні:

  • утримують повітря;

  • поглинають вологу, дуже гігроскопічні;

  • мають властивості терморегуляції;

  • їм властива низька теплопровідність по відношенню до зовнішнього середовища;

  • стійкі до забруднень, здатні опал кивати пил;

  • діють як екологічний фільтр;

  • не електризуються, знімають статичну напругу.

 Як надають сучасні дослідження, цей матеріал здатний навіть захищати від електромагнітного випромінювання комп'ютерів і побутових приладів.

Подяка

 

 

© Мир шерсти.